TONSES Elektronik & Güvenlik
 
Adınız Soyadınız:
E-posta Adresiniz:
Telefon Numaranız:
Keşif Türünü Seçiniz:
Şehir Seçiniz:
Güvenlik Numarası: This Is CAPTCHA Image
 
Tonses Elektronik San. ve Tic.Ltd.Şti., Aselsan Net Haberleşme Sistemleri Tic. Ltd. Şti.'nin Telsiz ve Alarm Güvenlik Sistemleri Yetkili Bayii ve Servisi; Zer Elektronik A.Ş.'nin Ege Bölge Distribütörü; Aspilsan A.Ş.'nin Yetkili Satış Bayii olarak hizmet vermektedir.

Aselsan Net

Zer

Aspilsan

 

Alarm Haberalma Merkezi

Alarm sisteminizde oluşan sinyallerin telefon hattınız üzerinden ulaştığı ve gelen sinyallerin değerlendirilerek gerekli yerlerin (Emniyet birimleri, itfaiye, jandarma, hastaneler, sizlerin belirlemiş olduğu yetkili kişiler v.b.) bilgi aktarımının sağlandığı kurumun tanımıdır. Gece, gündüz 365 gün 24 saat esasına dayalı olarak, güvenlik sistemlerini kontrol ve kumanda eden panellerin telefon hatları vasıtası ile bu sisteme bağlanmasını ihtiva eder.

Lokal alarm sistemi kurulduğunda, birçoğumuz güvenlik sorunumuzun bittiğini düşünürüz. Olumsuz herhangi bir müdahale de hırsıza, yangına, sabotaja hangimiz tek başımıza müdahale edebilir ki ? İşte burada ALARM HABERALMA MERKEZ'leri sorumluluğu üzerine alırlar.

Ülkemizin sosyo ekonomik yapısına bağlı olarak, alarm sistemleri genellikle kurum ve işyerlerinde düşünülmekte olup, bireysel kullanımı gözardı edilmektedir. Oysa A.B. ülkeleri ve AB.D.'de alarm kullanma ve ALARM HABERALMA MERKEZ'lerine bağlantı kanunlarla zorunlu hale getirilmiştir. Sistemlerin caydırıcı özellik taşıdığı gibi, suç oranlarındaki azalmalara da önemli katkılar sağladığı bilinmektedir.

AHM Nasıl Çalışır ?

Alarm sisteminin bağlı olduğu telefon hattı,Alarm Haberalma Merkezi ' ne gerekli bilgileri ulaştırır.Alarm Haberalma Merkezi 'ne bilgi gönderilmesi amacı ile yeni telefon hattı almanıza gerek yoktur.AHM ile alarm sistemi arasındaki haberleşme mevcut telfon hattınız üzerinden sağlanır.AHM 'de telefon konuşmaları da; ses kaydının arşivlenmesi ile kontrol altına alınmıştır. Alarm Haberalma Merkezi 365 gün 24 saat esasına göre hizmet vermektedir.Alarm Haberalma Merkezi gelen sinyalin içeriğine göre; Emniyet,Jandarma,İtfaiye ve Hastaneler ile anında irtibat kurarak güvenliğinizi sağlar.Sistemle açılış /kapanış takibi yapılabilmektedir. İşyeri,ev,fabrika vb lerinin kim tarafından hangi saat ve tarihte açılıp kapatıldığı isteğiniz üzere abonelere düzenli olarak rapor halinde verilir.Aktif hale getirlmesi unutulan sistem anında aboneyi bilgilendirerek , aktif hale getirilmesi sağlanır.Geri Dön


TONSES Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Kazım Dirik Mah. 283 Sokak No.18/3 Bornova – İZMİR
Telefon: 0 (232) 348 34 34 - 445 03 33 (PBX) - Faks: 0 (232) 445 40 57 e-posta: info@tonses.com.tr